نصب انشعاب فاضلاب

روشهای نصب اتصالات شبکه فاضلاب

قبل از نصب هر خط سرویس یا اتصال به خطوط فاضلاب عمومی ، مجوز اتصال مورد نیاز است؛ برای نصب انشعاب فاضلاب باید از سیستم فاضلاب عمومی توسط اداره مربوطه مجوزها را درخواست و دریافت کرد.

نقطه اتصال به فاضلاب اصلی

برای لوله کشی فاضلاب داخل ساختمان در زمان ساخت فاضلاب اصلی ، یک وسیله جانبی یا فاضلاب اصلی تهیه شده است. مکان تقریبی انتهای و عمق هر چاه  مرجع برای نقشه های ثبت شده توسط اداره مربوطه است. مالک برای نحوه اجرای فاضلاب شهری از مراقبت های فوق العاده مجاورت خط اصلی لوله باید خیلی احتیاط کند، زیرا وی در قبال هرگونه خسارت وارده مسئول خواهد بود. درصورتی که هیچگونه محلی یا موجی برای نصب انشعاب فاضلاب ملک شما نصب نشده باشد ، باید برنامه ویژه ای از اداره برای آن ارائه شود.

توجه: محل عمق ، درجه و فواصل ارائه شده برای نصب فاضلاب توسط اداره تقریبی در نظر گرفته می شوند؛ قبل از ساخت فاضلاب ساختمان ، باید تمام مکان ها توسط کارشناس حفاری تأیید شود.

حفاری چاه فاضلاب یکی از مهمترین اقدامات صنعت ساختمان سازی می باشد که اگر اقدامات لازم به طور مطلوب دنبال نشود، هرگونه سهل انگاری می تواند به دردسر و خسارت بسیار زیادی به کاربر منجر شود.

نصب خط فاضلاب خصوصی

هنگامی که متوجه می شوید فاضلاب در منطقه شما در دسترس است ، اولین قدم شما برای اتصال این است که هماهنگی لازم را برای اتصال ساختمان خود به شعبه در خط ملک خود انجام دهید. اگر از محل نصب انشعاب فاضلاب خود مطمئن نیستید ، می توانید با شرکت ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما بهترین خدمات را به شما ارائه دهند.

 

نصب انشعاب فاضلاب

 

پیدا کردن یک پیمانکار

لوله کش ها و پیمانکاران فاضلاب بیشتر اتصالات فاضلاب را انجام می دهند ، اما هر پیمانکار معمولی نیز می تواند کار را انجام دهد. ما توصیه می کنیم که با چندین پیمانکار تماس بگیرید و پیشنهادات کتبی و رایگان را برای کار درخواست کنید. سعی کنید پیشنهادات خود را از یک لوله کش و یک پیمانکار فاضلاب دریافت کنید. آنها ممکن است رویکردهای مختلفی داشته باشند  و در هزینه و راهکار متفاوت عمل کنند.

بهترین زمان نصب انشعاب چه موقع است؟

بهترین زمان نصب انشعاب فاضلاب زمانی است که آبهای زیر زمینی در پایین ترین سطح قرار گرفته اند. اگر چه این امر بسیار تاثیر گذار باشد و معمولا پیشنهاد می شود فصل های خاصی برای این مورد در نظر گرفته شود ولی با توجه به شرایط اقلیمی موجود می توان در هر فصلی اقدامات حفاری چاه فاضلاب را نهایی کرد.

نصب انشعاب با توجه به این مورد که که باید خطوط فاضلاب محیط اطراف نیز در نظر گرفته شود، اگر با ارزیابی و بررسی کافی انجام نشود می تواند به یک مشکل سرسام آور منجر گردد.

کارشناس مربوط پس از بررسی نوع خاک می تواند تشخیص دهد که چه نوع چاه برای محیط و موقعیت موجود می تواند گزینه ی مناسبی باشد. حفاری فاضلاب در محیط های نامناسب که امکان تخلیه ی کافی را در بازه های زمانی لازم را نداشته باشد می تواند در یک مدت کوتاه به مشکلات جدی منجر شود. چاه های مخزنی در حال حاضر با توجه به بهره مندی از مصلح نفوذناپذیر و البته مقاوم توانسته است بیشتر در اولویت انتخاب قرار گیرد و در محیط هایی که سطح آب های زیرزمینی بالا است، می تواند گزینه ی ایده آلی باشد.

هزینه اتصالات فاضلاب متفاوت است

قانون هزینه انشعاب فاضلاب شما و همسایگان شما یکسان نخواهد بود. عوامل عبارتند از:

  • محل حفره ، سیستم سپتیک ، خطوط فاضلاب خصوصی و لوله کشی ساختمان شما ؛
  • اگرساختمان شما دارای زیرزمین باشد ، دارای فضای بیشتری است یا می تواند دال بتونی باشد.
  • محل محوطه سازی ، بتن ، سایر تاسیسات و غیره ؛
  • عمق اتصال شما (عمق شاخه درخط اصلی) ؛
  • و مهمتر اینکه ساختمان شما چقدر به خطوط جلویی و کناری نزدیک است و چه کسی را برای انجام کار انتخاب می کنید.

 

نصب انشعاب فاضلاب

 

استفاده از زهکش های موجود خانه

از تخلیه خانه موجود در ساختمان به مخزن سپتیک یا سیستم دفع فاضلاب دیگر نمی توان استفاده کرد. یک خط اتصال سرویس جدید باید از ساختمان به طرف جانبی نصب شود.

اتصالات زهکشی

از اتصالات در جایی استفاده می شود که دو خط تخلیه مانند یک خط انشعاب از یک لوله تخلیه خاک متصل به فاضلاب خط اصلی که به طور موازی با ویژگی خاص در می آید ، کاتالوگ های قدیمی دارای اتصالات عجیب و شگفت انگیز زیادی هستند که شاخه ها از زوایای مختلف وارد می شوند اما امروزه برای نصب انشعاب فاضلاب ما تمایل به کار با اتصالات زهکشی مورب داریم.

اتصالات زهکشی مورب

این اتصالات دارای یک خط انشعاب هستند که با زاویه 45 درجه وارد خط اصلی می شوند و این باعث می شود که جریان از شاخه با سرعت بدون اینکه باعث ایجاد اختلال یا شستشو شود به جریان خط اصلی وارد شود ، هرگونه اتصال از توالت یا لوله تخلیه خاک باید انجام شود با استفاده از یک اتصال مورب و به طور کلی استفاده صحیح از آنها در همه اتصالات باعث روند پیشرفت کار می شود.

اتصالات جانبی

متأسفانه چون سیستم های زهکشی معمولاً هنگام اتصال دو زهکشی جداگانه به هم متصل نمی شوند ، غالباً سوراخی به کناره یا تاج لوله خروجی زده می شود و لوله ورودی دو برابر می شود این نکته پس از اتصال با استفاده از یک کیسه پلاستیکی و مقداری بتن ضعیف مخلوط و مهر و موم می شود ، چندین روش مشترک جهانی وجود دارد از جمله استفاده از مخروط های جاده ای برش خورده ، گلدان های بریده شده ، تکه های سرب و تخته سنگ

این اتصالات پیچیده باعث عدم مشکلات سیستم زهکشی می شود زیرا عمل بیرون کشیدن توده هایی از یک لوله خاک رس با یک چکش باعث شکستگی و آسیب به کار لوله در هر دو طرف اتصال می شود ، این اتصال همچنین به بیرون کشیدن تخلیه منجر می شود و می تواند مانع جریان سیستم شود. برای نصب انشعاب فاضلاب در برخی اتصالات ضعیف نصب کردن باعث از دست رفتن آب در زیر خاک می شود که می تواند سیستم را تضعیف کند و مستعد نفوذ ریشه و فرسایش خاک شود.