نصب سانترال

نحوه نصب سیستم تلفنی سانترال

یک سیستم مبادله شعبه خصوصی برای مشاغل کوچک به هر یک از کارمندان شما امکان می دهد از طریق تلفن میز کار خود به چندین خط تلفن دسترسی پیدا کنند. این سیستم ها به راحتی کار می کنند و پشتیبانی بسیار خوبی ارائه می دهند ، اما نصب آنها خسته کننده و وقت گیر است.

 به همین علت ارائه دهندگان پشتیبانی و کارشناسان شرکت ما خدماتی را ارائه می دهند که با آموزش سانترال پاناسونیک به شما کمک کند تا بتوانید تلفن محل کارتان را با نصب سانترال پاناسونیک بهینه کنید.

 سانترال در واقع مرکز مخابراتی کوچکی است که در اختیار یک مجموعه قرار می‌گیرد و به این مجموعه امکان کنترل کلیه تماس‌های گوناگون شهری و داخلی را توسط تنها یک خط تلفن می‌دهد. پرسنل و کادر مجموعۀ برخوردار از تلفن سانترال، می‌توانند بدون نیاز به خطوط مخابراتی شهری با یکدیگر تماس برقرار سازند و هزینه‌ای بابت این تماس پرداخت نکنند.

اکنون بیشتر افراد تجارت کوچک را آغاز می کنند ، بسیار مهم است که با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. در حالت عادی ، بیشتر ما فقط از یک تلفن ساده استفاده می کنیم.

ما می خواهیم برای مشتریان خود برای اینکه  تعامل صوتی ایجاد کنیم ، مانند سریع شماره تلفن را برای کمک شماره گیری کند و یا با فشردن شماره صفر پیغام خوش آمدید را بگویید..

مزیت دیگر سانترال پشتیبانی یک اپراتور از چندین خط شهری و استفاده از اپراتور گویا است. تنظیم و کنترل شیوه‌های ارتباطی و اعمال برخی از محدودیت‌ها نیز پس از نصب و راه اندازی سانترال پاناسونیک امکان‌پذیر است.

 

نصب سانترال پاناسونیک

 

نصب سانترال کم ظرفیت

نصب سانترال کم ظرفیت در یک اداره و شرکت کوچک کمک بسیار بزرگی می کند تا هزینه های تماس به شکل بسیار قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کند. برای نصب و راه اندازی سانترال کم ظرفیت، باید از ابزار و تجهیزاتی همچون: مولتی متر، سیم چین،انبردست، دریل، فازمتر و... استفاده کنید. پس از طی کردن مراحل کلی و یکسان نصب سانترال ، دستگاه سانترال کم ظرفیت را روشن کنید.

 چگونه سیستم سانترال خود را راه اندازی  کنیم ؟   

  1. محل مناسبی را برای نصب سانترال پاناسونیک و خطوط تلفن خود قرار دهید. اینجا جایی است که واحد اصلی خدمات خود را نصب خواهید کرد ، مغزی موجود در پشت سیستم شما  باید به خطوط تلفن و واحدهای تلفن شما متصل شود.
  2. با پیچ گوشتی کیت نصب خود را به دیوار وصل کنید. ممکن است لازم باشد برای ایجاد سوراخ ها و نصب احتیاج به یک مته برقی داشته باشید.
  3. کارتهای مدار خود را به این موارد اغلب برای پست صوتی مورد استفاده قرار می گیرند؛ دارای اسلات های اختصاصی و دارای برچسب برای هر کارت هستند. بیابید، اگرچه برخی از واحدها برای دسترسی دارای شکاف می باشند.
  4. با استفاده از سیم تلفن خطوط تلفن خود را مستقیماً به خطوط تن که توسط شرکت تلفن شما ارائه شده است متصل کنید.
  5. دو شاخه را به پریز متصل کنید؛ برای اطمینان از روشن بودن چراغ های سیستم  را چک کنید.
  6. تمام خطوط تلفن کارمندهای خود را روشن کرده و تست کنید تا نشان دهد که متصل شده باشند.
  7. از راهنمای تنظیم و برنامه نویسی ارائه شده توسط فروشنده و سانترال برای کدگذاری واحد خود استفاده کنید. جهت ها در مدل ها مختلف متفاوت است ، بنابراین آنها را با دقت انجام دهید.
  8. پس از اتمام عملیات گفته شده؛ تلفن های خود را با تماس گرفتن و دریافت تماس آزمایش کنید.

 

نصب سانترال پاناسونیک​​​​​​​

مهمترین علت نصب سیستم سانترال

مهم ترین دلایل خرید و نصب سانترال پاناسونیک استفاده از قابلیت های مختلف دستگاه برای از دست ندادن تماس ها و پاسخگویی به نیاز های تمامی مشتریان می باشد.

در برخی از موارد کاربر به دلایل مختلف از جمله مشغول بودن خط یا عدم حضور در قسمت مورد نظر توانایی پاسخگویی به تماس های وارد شده را ندارد؛در این حالت می توان از طریق کد مخصوصی که برای برنامه ریزی سانترال وجود دارد، وقفه ای را مشخص نمود تا تماس مورد نظر که با عدم پاسخگویی همراه شده است به داخلی دیگری منتقل شود.

برای ایجاد وقفه در زنگ خوری داخلی ها در نصب سانترال پاناسونیک کد ۴۱۱ را وارد می کنیم؛ در مرحله ی بعد لازم است تا خط یا خطوط مورد نظر را برای ایجاد وقفه در زنگ خوری آن ها انتخاب نماییم.

برای تغییر حالت و میزان تاخیر در زنگ خوری هر داخلی و خط شهری می توان از دکمه های جهت نما برای تغییر شماره ی داخلی ها و از دکمه های اسپیکر و REDIAL برای تغییر شماره ی خطوط شهری استفاده می کنیم؛ با کد ۴۱۱ می توان مشخص نمود در صورتی که تماس های ورودی به یک داخلی وصل شدند به چه صورتی تماس به داخلی مورد نظر متصل شود.

هشدارها

اگر سیستم های مشابهی نصب نکرده باشید و تجهیزات شما دارای دستورالعمل نصب یا برنامه نویسی خاصی باشد ، ممکن است به درستی نتوانید نصب سانترال پاناسونیک را انجام دهید و سیستم شما آسیب ببیند؛ و همچنین ممکن است که با نصب اشتباه برخی گارانتی و ضمانت ها را باطل کنید.

نکات

بسیاری از فروشندگان پشتیبانی رایگان محدودی را برای نصب و یادگیری سانترال ارائه می دهند. اتکا به این موارد می تواند بسیاری از سردردها را برای نصب برطرف کند؛ کارشناسان شرکت ما بهترین پشتیبانی و آموزش کامل نصب سانترال را برای شما ارائه می دهند.